21 Haziran 2019 Resim Yapmanın Çocuklara Faydaları

Resim Yapmanın Çocuklara Faydaları

Resim Sanattır

Çocuklar yeteneklerini ve uzmanlıklarını keşfetmeye başladığında, bazılarının öne çıkabileceği alanlardan biri resim yapmaktır. Resim yaparken hem sizin hem de çocuğunuzun birlikte öğrenebileceği faydaları vardır.

Boyamanın Faydaları:

Resmin ele almanıza izin veren çeşitli yönleri arasında, resimle bütünleşmiş en büyük faydalarından bazıları şunlardır:

Resim yapmak, çocuklarınızın duygularını  iletmelerine yardımcı olabilir. Farklı renklerin kullanımı sayesinde, kelimeler kullanılmadan kendilerini ifade edebilirler.

Resim, çocuklara eğlenceli ve heyecan verici bir eğitim fırsatı sunar.

Resim yapmak, çocuk yaşta en önemli bir beceri olan el-göz koordinasyonunu kazanımını sağlar. Bu gördükleri nesneleri boyamayı öğrenirken gelişmektedir.

Boyama, çocuğunuzun hareketlilik becerilerini geliştirmesine yardımcı olur. El kasları kullanmaktalar bu da onların hem zihinsel hem de fiziksel olarak gelişimine olanak sağlıyor.

Resim yapmak, çocukların önemsiz ayrıntılara odaklanmasına, bir tuval üzerine resim veya bir kağıt parçası üzerinde nasıl odaklanılacağı konusunda bilgi edinmelerini sağlar; çeşitli resim becerileri gerektirir.

Resim, çocukların ilerleyebilmeleri ve yaratıcılıklarını keşfetmeleri için harika bir alan olabilir. Çeşitli renk karışımlarını ve nasıl birlikte uyum içinde olduklarını öğrenirler.

Boyama, çocukların boyutları, şekilleri, desenleri ve tasarımları öğrenmesine yardımcı olabilir. Bunların hepsi okul öncesi yıllardaki müfredatlarının kritik yönleridir.

Resim, çocukların karar verme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Resmin farklı kısımları için hangi rengin kullanılacağını seçerken önceden plan yapmaları gerekir.

Resim yapmak, farklı duygular hisseden bir çocuk için terapinin rolünü oynayabilir. Bu duyguların doğada mat veya net olup olmadığı gibi.

Belki de en büyük yararı, resmin size ve çocuğunuza değerli zaman geçirmeniz için harika bir platform sunmasıdır. Bunlar çocuğunuzun resimden elde edebileceği faydalardan sadece birkaçı. Resim yapmak, çocuğunuzun genel gelişimi ve yetiştirilmesinin önemli bir parçasıdır. Çocuğunuzla birlikte boyama yapmak için arada bir MOLA vermenin TAM ZAMANI!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir